Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego

Aktualności

piątek, 5 października 2018

Seminarium "Kultura jako podstawowy mechanizm rozwoju miasta"

W Auli Dużej PAU, przy ul. Sławkowskiej w Krakowie odbywa się seminarium Kultura jako podstawowy mechanizm rozwoju miasta, realizowane w ramach cyklu Open Eyes Economy Summit on Tour 2018 oraz Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. Seminarium organizowane jest przez Międzynarodowe Centrum Kultury i Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

poniedziałek, 3 września 2018

Zapowiedź książki "Zwierzyniec - okazy wybrane"

Wyżły chodzą na łyżwy.
Tygrys, jaguar i ryś korzystają z usług fryzjera.
Łosie wyczekują sygnału z dalekiej planety.

Niezwykły album, w którym zwierzęta z dzieł polskich artystów stają się bohaterami opowiadań i wierszy.

wtorek, 2 października 2018

BERLIŃSKIE WEZWANIE DO DZIAŁANIA- DZIEDZICTWO KULTUROWE DLA PRZYSZŁOŚCI EUROPY

Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Europy, aby podpisali, wspierali i w szerokim zakresie promowali „Berlińskie wezwanie do działania”.

piątek, 28 września 2018

Konkurs plastyczny dla dzieci ZwierzObraz

Od zawsze są obok nas. W miękkim futrze czy w twardej skorupie. Z czułkami na głowie lub wachlarzem kolorowych piór. Uzbrojone w pazury, skrzydła lub płetwy. Na dwóch nogach lub wielu włochatych odnóżach… Zwierzęta od zawsze były obok nas i od zawsze inspirowały.

czwartek, 27 września 2018

Po raz czwarty zapraszamy wszystkich zabytkomaniaków do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym ZABYTKOMANIA!

ZABYTKOMANIA to konkurs skierowany do pasjonatów sztuki filmowej oraz historii, którzy poprzez swoje prace chcą pokazywać i popularyzować materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe Polski.
Tegoroczna odsłona konkursu koncentruje się na idei świętowania przez Polskę Stulecia odzyskania Niepodległości poprzez poznawanie swojego otoczenia, zabytków i tradycji czy ważnych  postaci z nią związanych.