Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego

Aktualności

wtorek, 17 kwietnia 2018

Trwają publiczne konsultacje w sprawie Europejskiego Znaku Dziedzictwa

Komisja Europejska zaprasza wszystkich zainteresowanych europejską kulturą i historią do udziału w publicznych konsultacjach dotyczących Europejskiego Znaku Dziedzictwa. Twoja opinia się liczy!

sobota, 14 kwietnia 2018

Zapraszamy do Strefy Dzieci i Młodzieży podczas wydarzenia „Pamiętaj z Nami"

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, organizator wydarzenia Pamiętaj z Nami, zaprasza na warsztaty dla dzieci i młodzieży zorganizowane wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Komendą Policji w Krakowie.

sobota, 14 kwietnia 2018

Spacer botaniczny – zwiedzanie Ogrodu Botanicznego UJ

W ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 co miesiąc proponujemy wyjątkowy spacer po Krakowie poświęcony szeroko pojętemu dziedzictwu. Na trasach „12 spacerów na 12 miesięcy" znajdują się zarówno miejsca znane, jak i te rzadziej odwiedzane lub zwykle niedostępne.

czwartek, 29 marca 2018

Posadzki i ceramika w krakowskich kamienicach w XIX i XX wieku - spotkanie 5 kwietnia

5 kwietnia (czwartek), o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z dr Agnieszką Partridge, autorką książki „Potęga ornamentu. Europejska ceramika artystyczna w budownictwie z lat 1840 – 1939 i jej przykłady w obiektach architektury Krakowa".

wtorek, 27 marca 2018

Europejskie dziedzictwo kulturowe na przykładzie włoskich muzeów - projekt Koła Naukowego Europeistyki UJ

W dniach 3-6 marca odbył się wyjazd Koła Naukowego Europeistyki UJ do Florencji. Objazd stanowił część projektu „Europejskie dziedzictwo kulturowe na przykładzie włoskich muzeów” objętego patronatem ERDK 2018.