Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego

Aktualności

czwartek, 24 maja 2018

Przyznano nagrody Europa Nostra

15 maja 2018 r. Komisja Europejska oraz Europa Nostra ogłosiły zwycięzców najbardziej prestiżowej europejskiej nagrody w dziedzinie dziedzictwa kulturowego: 29 laureatów z 17 krajów.

czwartek, 17 maja 2018

Noc Muzeów pod znakiem ERDK 2018

Noc Muzeów, jedna z najbardziej wyczekiwanych i lubianych imprez kulturalnych w Polsce, w tym roku odbywa się pod znakiem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

czwartek, 17 maja 2018

Zapraszamy na Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie

Zapraszamy do odwiedzenia namiotu MCK/ERDK 2018 w ramach XVIII Festiwalowego Miasteczka Naukowego, które dziś o godz. 12.00 zostało oficjalnie otwarte na Rynku Głównym. W namiocie czekają na gości materiały promocyjne i liczne atrakcje związane z Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego 2018 i wystawą „Stambuł. Dwa światy, jedno miasto".

wtorek, 8 maja 2018

ERDK 2018 na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach

W trwającym w Katowicach od 14 maja X Europejskim Kongresie Gospodarczym - największej imprezie gospodarczej w Europie Centralnej - bierze udział dr Joanna Sanetra-Szeliga, badaczka kultury z Międzynarodowego Centrum Kultury.

poniedziałek, 7 maja 2018

„Przyszłość przeszłości” - wykład prof. Jacka Purchli w Poznaniu

Wykład, organizowany przez Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Miasta Poznania, będzie poświęcony ewolucji znaczenia pojęcia dziedzictwa kulturowego i wielowymiarowej zmianie, która zaszła w podejściu do przeszłości, „pomników historii” i szeroko rozumianej spuścizny dziejowej czy kulturowej.