Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego

Aktualności

wtorek, 9 października 2018

Nowy zestaw narzędzi dla nauczycieli: wnoszenie dziedzictwa kulturowego Europy do klasy

W ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego Komisja Europejska opracowała interaktywne działania mające na celu zachęcenie uczniów do odkrywania, interakcji i korzystania ze swojego dziedzictwa kulturowego. Zupełnie nowy zestaw narzędzi dla nauczycieli "Europejskie dziedzictwo kulturowe" koncentruje się na lepszym rozumieniu dziedzictwa kulturowego, zarówno w najbliższej społeczności lokalnej uczniów, jak i w kontekście europejskim.

piątek, 5 października 2018

Seminarium "Kultura jako podstawowy mechanizm rozwoju miasta"

W Auli Dużej PAU, przy ul. Sławkowskiej w Krakowie odbywa się seminarium Kultura jako podstawowy mechanizm rozwoju miasta, realizowane w ramach cyklu Open Eyes Economy Summit on Tour 2018 oraz Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. Seminarium organizowane jest przez Międzynarodowe Centrum Kultury i Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

poniedziałek, 3 września 2018

Zapowiedź książki "Zwierzyniec - okazy wybrane"

Wyżły chodzą na łyżwy.
Tygrys, jaguar i ryś korzystają z usług fryzjera.
Łosie wyczekują sygnału z dalekiej planety.

Niezwykły album, w którym zwierzęta z dzieł polskich artystów stają się bohaterami opowiadań i wierszy.

wtorek, 2 października 2018

BERLIŃSKIE WEZWANIE DO DZIAŁANIA- DZIEDZICTWO KULTUROWE DLA PRZYSZŁOŚCI EUROPY

Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Europy, aby podpisali, wspierali i w szerokim zakresie promowali „Berlińskie wezwanie do działania”.

piątek, 28 września 2018

Konkurs plastyczny dla dzieci ZwierzObraz

Od zawsze są obok nas. W miękkim futrze czy w twardej skorupie. Z czułkami na głowie lub wachlarzem kolorowych piór. Uzbrojone w pazury, skrzydła lub płetwy. Na dwóch nogach lub wielu włochatych odnóżach… Zwierzęta od zawsze były obok nas i od zawsze inspirowały.