Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego

Aktualności

czwartek, 29 marca 2018

Posadzki i ceramika w krakowskich kamienicach w XIX i XX wieku - spotkanie 5 kwietnia

5 kwietnia (czwartek), o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z dr Agnieszką Partridge, autorką książki „Potęga ornamentu. Europejska ceramika artystyczna w budownictwie z lat 1840 – 1939 i jej przykłady w obiektach architektury Krakowa".

wtorek, 27 marca 2018

Europejskie dziedzictwo kulturowe na przykładzie włoskich muzeów - projekt Koła Naukowego Europeistyki UJ

W dniach 3-6 marca odbył się wyjazd Koła Naukowego Europeistyki UJ do Florencji. Objazd stanowił część projektu „Europejskie dziedzictwo kulturowe na przykładzie włoskich muzeów” objętego patronatem ERDK 2018.

poniedziałek, 26 marca 2018

Ogłoszono listę 7 najbardziej zagrożonych miejsc dziedzictwa w Europie

Europa Nostra i Instytut Europejskiego Banku Inwestycyjnego ogłosiły listę najbardziej zagrożonych miejsc wpisanych na listę dziedzictwa w Europie. Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości problemu i zaangażowanie europejskich obywateli na rzecz dziedzictwa.

niedziela, 22 kwietnia 2018

Routes4U – Rada Europy i Komisja Europejska poszukują ekspertów do projektu na temat Europejskich Szlaków Kulturowych

Do udziału w projekcie zaproszeni są szczególnie eksperci i ekspertki z makroregionów: adriatycko-jońskiego, alpejskiego, bałtyckiego i dunajskiego, posiadający wyspecjalizowaną wiedzę na ich temat.

środa, 21 marca 2018

Jak mądrze i atrakcyjnie „używać” dziedzictwa? Prezentacja doświadczeń edukacyjnych MCK we Wrocławiu

Angelika Madura z Ośrodka Wystaw MCK bierze udział w Konferencji „Muzeum w edukacji” organizowanej przez Narodowy Zakład im. Ossolińskich i Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. W swoim wystąpieniu podzieli się doświadczeniami MCK na polu edukacji dzieci i młodzieży na temat dziedzictwa oraz opowie o działaniach edukacyjnych w ramach Europejskiego Roku DziedzictwaKulturowego 2018.