Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego

Aktualności

środa, 1 sierpnia 2018

WeAre#EuropeForCulture – zamówienie publiczne w ramach ERDK2018

Projekt WeAre#EuropeForCulture został ogłoszony przez Komisję Europejską w związku z trzema priorytetami Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018: wsparciem zorientowanego na odbiorców podejścia do tematu dziedzictwa, udostępnianiem go jak najszerszej publiczności oraz poszerzaniem świadomości o europejskim dziedzictwie wśród trudno dostępnych grup publiczności.

piątek, 20 lipca 2018

konkurs Access City Award

Międzynarodowe Centrum Kultury jako koordynator Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego zaprasza do zgłaszania najbardziej dostępnych miast dla starszych oraz niepełnosprawnych osób do konkursu Access City Award!

czwartek, 19 lipca 2018

Konkurs z okazji Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych 2018

Komisja Europejska ogłosiła konkurs z okazji Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych 2018

European Vocational Skills Week - Vocational Education and Training (VET) Excellence Awards 2018!

poniedziałek, 16 lipca 2018

Dodatek specjalny "Rzeczpospolitej" o ERDK 2018!

 

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z dodatkiem specjalnym "Rzeczpospolitej" o ERDK zachęcamy do odwiedzenia naszej rubryki "o ERDK w mediach" 
Dowiecie się, między innym na czym opiera się idea Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego, jak powstał nasz pegaz oraz wielobarwne postaci na plakatach, a także jakie nowe wydarzenia szykujemy dla Was jesienią.

Polecamy!  

 

 

piątek, 13 lipca 2018

60 000 dzieci i młodzieży zaangażowanych w działalność kulturalną!

Lato to doskonały czas na obcowanie z dziedzictwem kulturowym. Inicjatywa "C'est mon patrimonine", prowadzona przez francuskie Ministerstwo Kultury i Komisję Europejską, pozwala dzieciom i młodzieży uczestniczyć w projektach edukacji artystycznej i kulturalnej podczas wakacji szkolnych.