Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego

Aktualności

wtorek, 16 stycznia 2018

12 spacerów na 12 miesięcy

Gdzie została pochowana Rachela z dramatu Wesele Wyspiańskiego? Ile gatunków ptaków mieszka na krakowskich plantach? Gdzie wypalano cegły do budowy zamku na Wawelu? Kto zasadził pierwsze drzewo w ogrodzie botanicznym? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź podczas bezpłatnych spacerów organizowanych w Krakowie w ramach ERDK 2018!

 

 

czwartek, 11 stycznia 2018

ERDK 2018 na Ogólnopolskim Dniu Informacyjnym Programu Erasmus+

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego? Zapraszamy w ten piątek, 12 stycznia, na Stadion Narodowy w Warszawie!

wtorek, 16 stycznia 2018

Dziedzictwo z Klasą. Seminarium dla nauczycieli i edukatorów


16 stycznia odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultury seminarium dla nauczycieli i edukatorów pt. Dziedzictwo z klasą. Edukacja o dziedzictwie dla grup szkolnych. Jego celem jest przybliżenie nauczycielom i edukatorom oferty edukacyjnej krakowskich instytucji kultury w zakresie edukacji na temat dziedzictwa.

czwartek, 7 grudnia 2017

Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego oficjalnie zainaugurowany!

„Dziedzictwo kulturowe jest nieodzownym elementem europejskiego sposobu życia. Określa, kim jesteśmy i tworzy poczucie przynależności” – powiedział Tibor Navracsics, komisarz UE do spraw edukacji, kultury, młodzieży i sportu, oficjalnie inaugurując obchody Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego w 2018 r. Inauguracja ERDK 2018 miała miejsce podczas Europejskiego Forum Kultury, odbywającego się 7–8 grudnia w Mediolanie.

poniedziałek, 20 listopada 2017

Termin składania wniosków o dofinansowanie projektów w ramach ERDK 2018

22 listopada 2017 r. mija termin składania wniosków o dofinansowanie dla międzynarodowych projektów, które wpisują się w założenia Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 (ERDK 2018).