Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego

Aktualności

poniedziałek, 19 listopada 2018

Zapraszamy na wydarzenie zamykające ERDK 2018!

MCK i Creative Europe Desk Polska zaprasza na wydarzenie zamykające Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018 w Polsce!

29 listopada 2018. 

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie

Rynek Główny 25 

czwartek, 15 listopada 2018

Pielęgnowanie dziedzictwa - zasady jakości interwencji w zakresie dziedzictwa kulturowego

Konferencja "Pielęgnowanie dziedzictwa", zorganizowana przez Komisję Europejską we współpracy z Międzynarodową Radą ds. Zabytków i Miejsc, ma na celu promowanie publicznej debaty na temat zasad jakości finansowanych przez UE interwencji dotyczących dziedzictwa kulturowego. Jest to kluczowe wydarzenie Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego, zorganizowane w ramach europejskiej inicjatywy nr 6: Pielęgnowanie dziedzictwa.

Czwartek, 22 listopada - piątek 23 listopada 2018

Auditorium Santa Margherita, Dorsoduro 3689 - 30123 Wenecja 

sobota, 10 listopada 2018

Spotkanie narodowych koordynatorów ERDK 2018 w Lipsku

Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018 powoli dobiega końca. Jakie były jego rezultaty i oddziaływanie na sektor dziedzictwa i opinię publiczną? W dniach 7-9 listopada przedstawiciele MCK wzięli udział w kolejnym spotkaniu narodowych koordynatorów ERDK 2018 i Komisji Europejskiej. Celem spotkania była próba podsumowania dotychczasowych prac w ramach tej wspólnotowej inicjatywy. Wydarzenie towarzyszyło Targom Ochrony i Konserwacji Dziedzictwa Materialnego Denkmal w Lipsku.

wtorek, 6 listopada 2018

denkmal - targi konserwacji, restauracji i renowacji starych budynków w Lipsku

Targi denkmal, jako wiodące w Europie targi ochrony zabytków, restauracji i renowacji starych budynków, stały się jednym z najważniejszych wydarzeń dotyczących ochrony dziedzictwa kulturowego. To idealne miejsce do wymiany wiedzy i nawiązania nowych kontaktów dotyczących konserwacji, restauracji i prezentacji dziedzictwa kulturowego.

Lipsk
8- 10 listopada, 2018

poniedziałek, 29 października 2018

26. doroczna konferencja NEMO

NEMO, Europejska Sieć Organizacji Muzealnych, organizuje kolejną doroczną konferencję w dniach 15-18 listopada 2018 r. W Europejskiej Stolicy Kultury, Vallettcie. Około 150 uczestników, przedstawicieli europejskich muzeów narodowych, ekspertów muzeów i interesariuszy z sektora kultury i dziedzictwa spotkają się, aby przedyskutować tematy związane z muzeami europejskimi, wymienić się doświadczeniem, nawiązać kontakty i współpracę oraz uczcić Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018.