Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego

Aktualności

niedziela, 22 kwietnia 2018

Routes4U – Rada Europy i Komisja Europejska poszukują ekspertów do projektu na temat Europejskich Szlaków Kulturowych

Do udziału w projekcie zaproszeni są szczególnie eksperci i ekspertki z makroregionów: adriatycko-jońskiego, alpejskiego, bałtyckiego i dunajskiego, posiadający wyspecjalizowaną wiedzę na ich temat.

środa, 21 marca 2018

Jak mądrze i atrakcyjnie „używać” dziedzictwa? Prezentacja doświadczeń edukacyjnych MCK we Wrocławiu

Angelika Madura z Ośrodka Wystaw MCK bierze udział w Konferencji „Muzeum w edukacji” organizowanej przez Narodowy Zakład im. Ossolińskich i Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. W swoim wystąpieniu podzieli się doświadczeniami MCK na polu edukacji dzieci i młodzieży na temat dziedzictwa oraz opowie o działaniach edukacyjnych w ramach Europejskiego Roku DziedzictwaKulturowego 2018.

wtorek, 13 marca 2018

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim „Morze słów”!

Europejski Instytut Śródziemnomorski (IEMed) oraz Eurośródziemnomorska Fundacja Dialogu Kultur im. Anny Lindh mają zaszczyt ogłosić 11. edycję międzynarodowego konkursu literackiego „Morze słów”. Tematem tegorocznej edycji jest „Pamięć i tożsamość. Przemyśleć dziedzictwo kulturowe na nowo”, a sam konkurs realizowany jest w ramach i pod patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego.

wtorek, 6 marca 2018

Jak uczymy o dziedzictwie? Prezentacja doświadczeń edukacyjnych MCK w Warszawie

Odpowiedzialna za programy towarzyszące wystawom Helena Postawka-Lech z Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie, które jest polskim koordynatorem ERDK 2018, wzięła 6 marca udział w odbywającym się w Warszawie seminarium „Jak uczymy o kulturze? O projektowaniu działań edukacyjnych dla dorosłych".

środa, 7 marca 2018

Ruszyły zapisy na Bieg Pamięci w Krakowie

Można się już zapisywać na 5-kilometrowy Bieg Pamięci 14 kwietnia, który po raz szósty organizuje Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.