Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego

Aktualności

sobota, 14 kwietnia 2018

Zapraszamy do Strefy Dzieci i Młodzieży podczas wydarzenia „Pamiętaj z Nami"

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, organizator wydarzenia Pamiętaj z Nami, zaprasza na warsztaty dla dzieci i młodzieży zorganizowane wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Komendą Policji w Krakowie.

sobota, 14 kwietnia 2018

Spacer botaniczny – zwiedzanie Ogrodu Botanicznego UJ

W ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 co miesiąc proponujemy wyjątkowy spacer po Krakowie poświęcony szeroko pojętemu dziedzictwu. Na trasach „12 spacerów na 12 miesięcy" znajdują się zarówno miejsca znane, jak i te rzadziej odwiedzane lub zwykle niedostępne.

czwartek, 29 marca 2018

Posadzki i ceramika w krakowskich kamienicach w XIX i XX wieku - spotkanie 5 kwietnia

5 kwietnia (czwartek), o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z dr Agnieszką Partridge, autorką książki „Potęga ornamentu. Europejska ceramika artystyczna w budownictwie z lat 1840 – 1939 i jej przykłady w obiektach architektury Krakowa".

wtorek, 27 marca 2018

Europejskie dziedzictwo kulturowe na przykładzie włoskich muzeów - projekt Koła Naukowego Europeistyki UJ

W dniach 3-6 marca odbył się wyjazd Koła Naukowego Europeistyki UJ do Florencji. Objazd stanowił część projektu „Europejskie dziedzictwo kulturowe na przykładzie włoskich muzeów” objętego patronatem ERDK 2018.

poniedziałek, 26 marca 2018

Ogłoszono listę 7 najbardziej zagrożonych miejsc dziedzictwa w Europie

Europa Nostra i Instytut Europejskiego Banku Inwestycyjnego ogłosiły listę najbardziej zagrożonych miejsc wpisanych na listę dziedzictwa w Europie. Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości problemu i zaangażowanie europejskich obywateli na rzecz dziedzictwa.