Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego

Aktualności

czwartek, 19 lipca 2018

Konkurs z okazji Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych 2018

Komisja Europejska ogłosiła konkurs z okazji Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych 2018

European Vocational Skills Week - Vocational Education and Training (VET) Excellence Awards 2018!

poniedziałek, 16 lipca 2018

Dodatek specjalny "Rzeczpospolitej" o ERDK 2018!

 

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z dodatkiem specjalnym "Rzeczpospolitej" o ERDK zachęcamy do odwiedzenia naszej rubryki "o ERDK w mediach" 
Dowiecie się, między innym na czym opiera się idea Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego, jak powstał nasz pegaz oraz wielobarwne postaci na plakatach, a także jakie nowe wydarzenia szykujemy dla Was jesienią.

Polecamy!  

 

 

piątek, 13 lipca 2018

60 000 dzieci i młodzieży zaangażowanych w działalność kulturalną!

Lato to doskonały czas na obcowanie z dziedzictwem kulturowym. Inicjatywa "C'est mon patrimonine", prowadzona przez francuskie Ministerstwo Kultury i Komisję Europejską, pozwala dzieciom i młodzieży uczestniczyć w projektach edukacji artystycznej i kulturalnej podczas wakacji szkolnych.

poniedziałek, 9 lipca 2018

Startuje V4 Heritage Academy 2018

Od dzisiaj do 15 lipca 2018 roku odbywać się będzie 9. edycja kursu letniego na temat zarządzania miejscami z Listy UNESCO w krajach wyszehradzkich. Trwające tydzień szkolenie jest w tym roku poświęcone wielokulturowemu dziedzictwu Śląska, w szczególności Kościołom Pokoju w Świdnicy i Jaworze.

piątek, 6 lipca 2018

3D – Dziedzictwo dla dizajnu

Wybierz dzieło – zinterpretuj - zaprojektuj przedmiot - wygraj

Dziedzictwo nie jest Ci obojętne? Dizajn jest dla Ciebie ważny? A dodatkowo projektujesz? Jeśli odpowiedziałeś na te pytania twierdząco, to Konkurs 3D – Dziedzictwo dla dizajnu jest stworzony dla Ciebie!