Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego

Aktualności

czwartek, 3 stycznia 2019

Dziękujemy!

Nadszedł Nowy Rok 2019, a wraz z nim nowe wyzwania i nowe projekty!

Dziękujemy, że byliście z nami przez te niezwykle inspirujące 12 miesięcy, które poświęciliśmy europejskiemu dziedzictwu kulturowemu.

Życzymy Wam, by nowy rok był pełen wartościowych kulturowych doświadczeń!

piątek, 14 grudnia 2018

Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018 powoli dobiega końca!

Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018 powoli dobiega końca. Dwanaście miesięcy działań na rzecz promocji dziedzictwa kulturowego zaowocowało wieloma wyjątkowymi projektami, a także dużym zaangażowaniem społecznym. Koordynatorem działań w Polsce było Międzynarodowe Centrum Kultury.

czwartek, 13 grudnia 2018

Europejskie ramy działania w zakresie dziedzictwa kulturowego

Zamykając Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018 na konferencji #EuropeForCulture w Wiedniu, Komisja Europejska przedstawiła zestaw działań mających na celu utrzymanie dziedzictwa kulturowego wysoko na liście priorytetów politycznych w Europie.

poniedziałek, 10 grudnia 2018

#EuropeForCulture

Media społecznościowe odegrały kluczową rolę podczas Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. Poprzez różne dziłania na Facebooku, Twitterze i Instagramie udało się nawiązać kontakt z młodą publicznością; zapraszając ich do odkrywania europejskiego dziedzictwa kulturowego i dzielenia się kulturą i tradycjami, które są dla nich najważniejsze.

poniedziałek, 3 grudnia 2018

PROJEKTY WSPÓŁPRACY EUROPEJSKIEJ

Tylko do 11 grudnia trwa nabór wniosków do programu Kreatywnej Europy "Projekty Współpracy Europejskiej", w ramach którego można uzyskać grant na projekty wspierające działania kulturalne oparte na współpracy międzynarodowej podmiotów z sektora kultury i/lub kreatywnego. Powinny one promować europejskie wartości oraz przyczyniać się do międzynarodowego obiegu dzieł, osób i ich twórczości, a także upowszechniać europejskie dziedzictwo kulturowe.