Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego

Aktualności

piątek, 19 października 2018

Międzynarodowa konferencja: Podwodne dziedzictwo kulturowe w Europie

Z okazji Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 zorganizowana zostanie międzynarodowa konferencja poświęcona podwodnemu dziedzictwu kulturowemu UE i Europy w Międzynarodowym Centrum Archeologii Podwodnej (Centrum II kategorii UNESCO) pod tytułem "Podwodne dziedzictwo kulturowe w Europie dzisiaj". Konferencja odbędzie się 25-26 października 2018 r. W Zadarze.

wtorek, 16 października 2018

Kiedy satelity spotykają się z dziedzictwem kulturowym: konferencja Space4Culture

Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego to wyjątkowa okazja pozwalająca stawić czoła granicom dyscyplinarnym i zbadać potencjalną współpracę między sektorami.

Dołącz do uczestników konferencji w Materze, w dniach 15-16 października 2018 r., aby omówić obecne i potencjalne zastosowania usług satelitarnych w celu ochrony i promowania dziedzictwa kulturowego, tworzenia doświadczeń kulturalnych i artystycznych, wspierania integracji społecznej oraz promowania dostępu do kultury i sztuki wokół miast.

poniedziałek, 15 października 2018

Europejscy innowatorzy w dziedzictwie kulturowym: rejestracja otwarta!

Czy jesteś ciekawy, w jaki sposób promuje się innowacje w dziedzinie dziedzictwa kulturowego?
Chcesz odkryć wyniki projektów finansowanych przez UE w dziedzinie dziedzictwa kulturowego?
Czy jesteś zainteresowany dołączeniem do otwartej Wspólnoty Innowatorów w Dziedzictwie Kulturowym?
Przyjdź i weź udział w Targach Innowatorów Europejskich w Dziedzictwie Kulturowym!

wtorek, 9 października 2018

Nowy zestaw narzędzi dla nauczycieli: wnoszenie dziedzictwa kulturowego Europy do klasy

W ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego Komisja Europejska opracowała interaktywne działania mające na celu zachęcenie uczniów do odkrywania, interakcji i korzystania ze swojego dziedzictwa kulturowego. Zupełnie nowy zestaw narzędzi dla nauczycieli "Europejskie dziedzictwo kulturowe" koncentruje się na lepszym rozumieniu dziedzictwa kulturowego, zarówno w najbliższej społeczności lokalnej uczniów, jak i w kontekście europejskim.

piątek, 5 października 2018

Seminarium "Kultura jako podstawowy mechanizm rozwoju miasta"

W Auli Dużej PAU, przy ul. Sławkowskiej w Krakowie odbywa się seminarium Kultura jako podstawowy mechanizm rozwoju miasta, realizowane w ramach cyklu Open Eyes Economy Summit on Tour 2018 oraz Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. Seminarium organizowane jest przez Międzynarodowe Centrum Kultury i Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.