Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego

Aktualności

środa, 25 kwietnia 2018

Wernisaż wystawy „W klasztornym skryptorium"

Fundacja Chronić Dobro przy opactwie benedyktynów w Tyńcu zaprasza na wernisaż wystawy „W klasztornym skryptorium", który odbędzie się 25 kwietnia o 17.00 w Muzeum Opactwa w Tyńcu.

poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Ruszył konkurs na historie dotyczące europejskiego dziedzictwa

Organizatorzy Europejskich Dni Dziedzictwa (EDD) - corocznej imprezy, która co roku przyciąga 30 milionów uczestników w całej Europie - zapraszają do udziału w konkursie na historie dotyczące europejskiego dziedzictwa. Mogą w nim wziąć udział społeczności i organizacje biorące udział w EDD, laureaci nagrody Europa Nostra, a także miejsca, którym przyznano Europejski Znak Dziedzictwa.

 

sobota, 19 maja 2018

Trwa nabór do szkoły letniej V4 Heritage Academy 2018

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza do zgłaszania aplikacji kandydatów/ki z Polski, Niemiec i Ukrainy, którzy zawodowo lub naukowo związani są z zarządzaniem lub ochroną miejsc historycznych. Udział w kursie jest bezpłatny. Nabór uczestników trwa do 15 maja.

wtorek, 17 kwietnia 2018

„Kapsuła czasu. Co przekażę przyszłym pokoleniom?" - konkurs plastyczny dla uczniów

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy, zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Kapsuła czasu. Co przekażę przyszłym pokoleniom?”. Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

wtorek, 17 kwietnia 2018

Trwają publiczne konsultacje w sprawie Europejskiego Znaku Dziedzictwa

Komisja Europejska zaprasza wszystkich zainteresowanych europejską kulturą i historią do udziału w publicznych konsultacjach dotyczących Europejskiego Znaku Dziedzictwa. Twoja opinia się liczy!