Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego

Aktualności

piątek, 14 grudnia 2018

Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018 powoli dobiega końca!

Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018 powoli dobiega końca. Dwanaście miesięcy działań na rzecz promocji dziedzictwa kulturowego zaowocowało wieloma wyjątkowymi projektami, a także dużym zaangażowaniem społecznym. Koordynatorem działań w Polsce było Międzynarodowe Centrum Kultury.

czwartek, 13 grudnia 2018

Europejskie ramy działania w zakresie dziedzictwa kulturowego

Zamykając Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018 na konferencji #EuropeForCulture w Wiedniu, Komisja Europejska przedstawiła zestaw działań mających na celu utrzymanie dziedzictwa kulturowego wysoko na liście priorytetów politycznych w Europie.

poniedziałek, 10 grudnia 2018

#EuropeForCulture

Media społecznościowe odegrały kluczową rolę podczas Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. Poprzez różne dziłania na Facebooku, Twitterze i Instagramie udało się nawiązać kontakt z młodą publicznością; zapraszając ich do odkrywania europejskiego dziedzictwa kulturowego i dzielenia się kulturą i tradycjami, które są dla nich najważniejsze.

poniedziałek, 3 grudnia 2018

PROJEKTY WSPÓŁPRACY EUROPEJSKIEJ

Tylko do 11 grudnia trwa nabór wniosków do programu Kreatywnej Europy "Projekty Współpracy Europejskiej", w ramach którego można uzyskać grant na projekty wspierające działania kulturalne oparte na współpracy międzynarodowej podmiotów z sektora kultury i/lub kreatywnego. Powinny one promować europejskie wartości oraz przyczyniać się do międzynarodowego obiegu dzieł, osób i ich twórczości, a także upowszechniać europejskie dziedzictwo kulturowe.

poniedziałek, 3 grudnia 2018

Zwierzyniec. Okazy wybrane jedną z pięciu najpiękniejszych książek 2018 roku

29 listopada, podczas uroczystej gali w ramach 27. Wrocławskich Targów Dobrych Książek, wręczono nagrody w ogólnopolskim konkursie edytorskim na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry 2018”.