Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego

Aktualności

piątek, 16 lutego 2018

Konkurs plastyczny „Tworzymy dziedzictwo”

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rybnik, działający w ramach sieci informacyjnej Komisji Europejskiej, organizuje konkurs plastyczny „Tworzymy dziedzictwo”, który swoją tematyką nawiązuje do obchodów Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego.

piątek, 2 lutego 2018

Europejska sieć dziedzictwa postindustrialnego zaprasza organizacje do udziału w wydarzeniach ERDK 2018

Europejska Federacja Stowarzyszeń Postindustrialnego i Technicznego Dziedzictwa E-FAITH zaprasza organizacje i instytucje z krajów Unii Europejskiej do włączenia się w program obchodów ERDK 2018.

 

 

piątek, 2 lutego 2018

On Stage 2018 - ruszyła europejska platforma promująca wydarzenia artystyczne

W ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 ruszyła ogólnoeuropejska platforma internetowa On Stage 2018, która prezentuje wybrane wydarzenia artystyczne odbywające się na terenie Europy w 2018 roku.

środa, 31 stycznia 2018

ERDK 2018 - konferencja prasowa w Warszawie

30 stycznia 2018 roku w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona obchodom Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego. W spotkaniu z mediami wziął udział prof. Piotr Gliński - Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Agata Wąsowska-Pawlik - dyrektorka MCK i polska koordynatorka projektu, Paulina Szulist-Płuciniczak z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz prof. Maria Poprzęcka, wybitna znawczyni tematyki dziedzictwa.

 

 

czwartek, 25 stycznia 2018

Ogłoszenie wyników plebiscytu na ZŁOTĄ "10" Architektury Katowic i promocja książki w Bibliotece Śląskiej

Zapraszamy na wyjatkowe popołudnie z architekturą w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.